UWAGA! Dołącz do nowej grupy Oborniki - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Warsztaty ekologiczne w Obornikach: Myślę i działam ekologicznie


W dniu 22 czerwca w Centrum Rekreacji w Obornikach miały miejsce warsztaty dotyczące ekologii, zorganizowane w ramach projektu „Myślę i działam ekologicznie”. Wydarzenie to, współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, zgromadziło przedstawicieli samorządu oraz lokalnych organizacji. Uczestnicy mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę na temat zmian klimatu oraz ochrony zasobów wodnych.

Program spotkania koncentrował się na zagadnieniach związanych z wdrażaniem zielono-niebieskiej infrastruktury. Prezentacje na temat innowacyjnych rozwiązań w zakresie retencji wody oraz odporności lokalnych społeczności na skutki suszy były prowadzone przez naukowców oraz praktyków w dziedzinie ekologii. Uczestnicy wysłuchali ekspertów, którzy dzielili się wiedzą na temat metod przeciwdziałania negatywnym skutkom zmian klimatycznych.

Dodatkowo, podczas warsztatów przedstawiono aktualne możliwości pozyskiwania funduszy na działania proekologiczne, które oferuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Jest to już kolejna inicjatywa w ramach projektu „Myślę i działam ekologicznie”, który wcześniej zorganizował piknik ekologiczny, w którym wzięło udział około 900 uczestników. Finalnym punktem projektu będzie planowany konkurs fotograficzny pod nazwą „Oborniki, tam gdzie szumi przyroda”, który ma na celu promocję piękna lokalnej przyrody.

Źródło: Urząd Miasta Oborniki


Oceń: Warsztaty ekologiczne w Obornikach: Myślę i działam ekologicznie

Średnia ocena:4.56 Liczba ocen:16


Zobacz Także